Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00
Geri

Anneler Günü Kampanyalarınız için Performans Bazlı Kullanıcı Deneyimi Önerileri

Kabul edelim: Annelerimize yeterince teşekkür etmemizin bir yolu yok. Bizi bu dünyaya getirdiler, beslediler, ergenlik çağındaki endişelerimize karşı bize yardım ettiler ve hatta bu yıl Zoom’u nasıl kullanacaklarını öğrendiler. Ancak değişimimiz ve gelişimimiz burada bitmeyecek.

Birbirimizle olan bağımızı korumamızı sağlayacak yeni yöntemler keşfettik…

Evimizden çıkmadan sevdiklerimizle iletişim kurmak için yeni yollar bulmamız gerekti. Gelenekselleşmiş anneler günü kahvaltısı ve bu yıl denklemin dışında kalan bir çok kutlama etkinliği, bugünlerde daha dijital hediyelere ve deneyimlere dönüştü.

Anneler Günü yaklaştıkça firmalar; promosyon seçimleri için annelerin sevdiği en popüler hediyeleri gösteriyor. Ayrıca hediye paketi ve hediye kartı seçenekleri ile duygusal deneyimi de daha erişilebilir hale getiriyor. 2021’de anneler geleceğe yatırım yapmak, etkinliklere ve canlı yayınlara katılmak (sadece sanal olsa bile), en sevdikleri TV şovlarını / filmlerini dijital platformlardan izlemek gibi şeylerle ilgileniyorlar. Bunu akılda tutarak, işletmeler bu Anneler Günü’nde kitlelerinin ilgi alanlarını karşılamak ve satışlarını artırmak için reklam kampanyalarını uyarlama yolunu seçmelidir.

Anneler günü 50 farklı ülkede kutlanmaktadır. Ancak hepsi aynı tarihte kutlanmamaktadır. E-ihracat yapan firmalar için kampanya stratejilerinde önemli etki oluşturacak ülkelere göre tarihler şunlardır:

Mayıs ayının ikinci Pazar günü : ABD, Avustralya, Avusturya, Belçika, Almanya, Danimarka, Finlandiya, İtalya, İsviçre, Türkiye, Şili, Kolombiya vb. Meksika ve Latin Amerika’nın pek çok yerinde kutlanır. Ama İspanya, Portekiz, Romanya, Macaristan ve Litvanya Mayıs ayının ilk Pazar günü kutlama yapıyor .  

Anneler Günü’nde kullanıcıların ilgisini çeken dijital kampanyalar için bazı yaratıcı performans ipuçları

Taboola 2021 verilerine göre;

Görsel İçerikler

Yaşam tarzı içeriğine göre filtre uyguladığımızda, yiyecek içeren görsellerin yiyecek içermeyenlere göre % 33 daha yüksek tıklama oranı (TO) oluşturduğunu görebiliriz. Ve metin içermeyen renkli resimler, reklamlarınıza olan etkileşimi artırmanıza yardımcı olabilir.

lifestyle yazi
Video İçerikler

Video reklamlar söz konusu olduğunda, eylem performansı, özellikle de tamamlanma oranlarını artırır. Bu, hava ulaşımı, yüzme, su sporları ve araba kullanma gibi etkinlikleri içeriklerinize dahil etmenin en iyisi olduğu anlamına gelir.  Kısacası; Yemek yemek, videoyu tamamlama oranlarını da artırır, bu da yiyecek içeren resimlerle ilgili verilerle eşleşir.

anneler gunu action video
Başlıklar

Bu başlıkları analiz ettik, örneğin:

 • “Anneler Günü’nde Annelere En İyi 10 Hediye”
 • “Hiç Beklemeyeceği Bu Anneler Günü Hediyelerini Deneyin”
 • “Her Şeye Sahip Anneye Anneler Günü Hediyesi”

Cevap açık: “Hiç Beklemeyeceği Bu Anneler Günü Hediyelerini Deneyin” başlığı en iyi performansı verdi.

anneler gunu text analiz

Anneler Günü Reklam Performanslarını Artırmak için Hedefleme İpuçları

 • Tablet Kullanıcılarını Hedefleyin: Yüksek etkileşim oranları ve düşük reklam harcaması, reklam kampanyalarınızı tablet cihazlar için optimize etmek, oldukça pratik iki yoldur. Ek olarak Mobili önceliklendirerek tüm farklı ekran boyutları için kullanıcı deneyimini iyileştirmek dönüşümlerimizi ve işletme karlılığımızı artırmak için son derece önemlidir.
 • Kitlenizin Etkileşimli Öğelerle Etkileşimini Sağlayın: Etkileşimi artırmak için reklamlarınızda etkileşimli, kişiselleştirilmiş öğeler (ör. Oyunlar, anketler vb.) Kullanın.

Anneler Günü e-posta kampanyalarınız için en iyi kullanıcı deneyimi

Bazı insanlar kuralları sever. Bu kendilerini güvende ve hazırlıklı hissetmelerini sağlar. Diğerleri de bu yapının yaratıcılığın bir sınırı olarak görür. Ancak konu e-posta pazarlamasına geldiğinde , önerilen en iyi uygulamaları takip etmek , e-postalarınızın gelen kutusuna ulaşmasını sağlamanın ve istediğiniz sonuçları görmenin en iyi yoludur.

Akılda kalıcı konu başlıkları ve güzel tasarımlarla harika Anneler Günü e-postaları oluşturmak ilk başta göz korkutucu olabilir. Pazarlama kampanyalarınızı planlamaya başlarken aklınızda bulundurmanız gereken kullanıcı deneyimi için önemli noktalar vardır.

 • Konu satırını asla küçümsemeyin: kullanıcının göreceği ilk şeylerdir ve e-postanızı açıp açmamaya karar vermelerini sağlayan şeydir. Mesajınızın, gelen kutusunda öne çıkmasına sebep olacak deneyimlere özen gösterin.
  • Anneler Günü Hediyenizi almak İÇİN SON GÜN! 
  • Anında teslim edilen Anneler Günü hediyeniz;
  • SON SAATLER: Anneler Günü fırsatları ve ÜCRETSİZ KARGO;
  • Annene Özel 100 Hediye ❤️
  • Annenizi Anneler Günü’ndeki bu harika hediye ile şımartın! 🎁
 • Markanızın tutarlı olduğundan emin olun: Çok komplike olmanıza gerek yok. E-posta tasarımı söz konusu olduğunda, basitlik ve marka tutarlılığı önemlidir.


  E-posta kampanyalarınızda basitliğin gücü
  Bu kampanyada sevdiğimiz şey basitliği ve e-postayı tek bir amaca odaklaması: Anneler Günü Hediyeleri satın almak.

 • Kullanıcı Listenizi bölümlere ayırın ve özel içerikler gönderin: Yalnızca ilgili kişilere e-posta gönderdiğinizden emin olun. E-posta kişiselleştirme için çeşitli araçlar kullanarak mesajı kullanıcıya göre uyarlayın.
  E-posta kişiselleştirme
  Bu e-posta açıkça bir Anneler Günü e-postası olsa da, kullanıcılara satın alabilecekleri bazı ürünleri olduğunu hatırlatmaya çalışırken, aynı zamanda kullanıcı için ilginç olacağını düşündükleri ürünlerin bir listesini seçmek için geçmiş tıklama davranışını ve etkileşim verilerini kullanıyor.


 • Güçlü resimler seçin ve resim-metin oranına önem verin: Resimler ve GIF’ler e-postalarınızı daha çekici hale getirebilir ve dönüşümü artırabilir. Mail görsellerinde de her zaman alternatif metin eklemeyi unutmayın.

 • Harekete geçirici mesajlarınız konusunda stratejik olun: Öne çıkmasını sağlamak için ana aksiyon butonunuzu ekranın alt kısmına değil üst kısmına yerleştirin ve e-postalarınıza birden fazla aksiyon alınabilecek butonlar eklememeye özen gösterin.

  jack spade
  Gitmenizi istedikleri sayfa Anneler Günü “Şimdi Alışveriş Yapın” bağlantısıdır. Esprili başlık “Artık Asla Arama Yapmıyorsun”, kelimenin tam anlamıyla gözlerinizi aşağıya doğru tek bir CTA olan “Şimdi Alışveriş Yapın” butonuna yönlendiriyor.

 • Göndermeden önce kampanyalarınızı test edin: Tüm bağlantıların çalıştığından ve farklı cihazlarda ve e-posta’nın düzgün görütülendiğinden emin olsun.


  Tüm annelerin ve onları sevenlerin Anneler Günü Kutlu Olsun!

pux
pux
https://p-ux.net