Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00
Geri
UI/UX

Arçelik Garage Maker Programı

IOT kapsamındaki fikirleri ve girişimleri destekleme platformu

Arçelik bünyesinde yüksek dijitalleştirme süreçleri için kurulan Arçelik Garage için başvuru ve iletişim süreçlerini tasarladık.

Arçelik Garage yüksek dijitalleştirme, ileri prototipleme ve çok katmanlı üretim altyapısıyla fikir ile test üretimi arasındaki süreci gün düzeyine indirerek ürünlerin pazara çıkış süresini kısaltmak amaçlı kurulan bir girişim.Ortak çalışma alanı ile paydaşlar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek bilginin harmanlandığı ve yaratıcılığın teşvik edildiği bir pazar alanı oluşturuyor.

Bu pazar alanındaki başvuru öncesi – sonrası, değerlendirme öncesi – sonrası akış ve arayüzlerini tasarladık.

Strateji

Kısıtlı bir hedef kitlemiz olduğundan onları tanımak için müşterinin bizimle paylaştığı malzemeleri araştırmaya başladık. Müşteri kullanıcılarla proje süreçlerinin bir kısmında birebir görüşmede olmayı tercih ettiğinden, bu proje ana ürün paydaş görüşmeleriyle geleneksel olmayan bir düzene sahipti.

Bu yüzden sentezimiz için kayıtları gözden geçirdik ve ilgili bilgi ve diyalogu çıkardık, tasarladığımız yeni deneyim için daha fazla tartışma noktası veya fikir belirlerken ihtiyacımız olan bilgiyi bulma olasılığının önemini sıraladık. Ayrıca, rakip girişimleri ve diğer popüler girişim başvurusu platformlarını da inceledik. Bu, pazar eğilimleri ve yenilik fırsatları hakkında bir anlayış oluşturmamıza yardımcı oldu.

Merkezileştirme

Bu tarz girişim başvurusu alınan platformlar için çoğu deneyim parçalıdır.

Görevler ve kritik kişi bilgileri arasında köprü oluşturmamız gerekiyordu, böylece kullanıcılar süreç takiplerini ya da başvuru kararlarını vermek için yalnızca bu platforma ihtiyaç duyacaklardı.

Net Kullanıcı İşlemleri Oluşturma

Bir çok aşamdan oluşan başvurucu süreçleri için kullanıcı eylemleri ve ikincil / sonraki eylemler oluşturmaya başladık.

Örneğin, yatay gezinmede ortak eylemler kullanıma açılmış, düğmeler ve eylemler açıkça etiketlenmiş ve ön plana çıkacak şekilde konumlandırılmış ve sıralama mekanizmaları uygulanmıştır; bunların tümü, her kullanıcı türü için mevcut eylemlere göre yapılmıştır.

  • Strategy

    Hedef Kitle Analizi, UX Stratejisi, İçerik Stratejisi ve Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Akışları

  • Design

    UI/UX Design

  • Client

    Arçelik