Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00
Geri
UI/UX

DR Oetker Online Atölye

Genel Bakış

Atölye Dr. Oetker, lezzet atölyelerinde hedef kitlesine sunduğu workshoplarla temel ve ileri seviye bilgileri, ipucu ve püf noktaları paylaştığı gibi trend tarifleri de içermektedir. Dr. Oetker lezzet atölyelerinde, çeşitli teknikleri paylaşırken özel günler düşünülerek tasarlanan temalı uygulamalar birçok farklı atölyeye katılma ve bu eşsiz deneyimleri sevdiklerine hediye etme imkanı tanıyor.

Lezzet atölyelerinin dijitalleştirilmesi, kullanıcıların atölye detaylarına ulaşmasına ve satın alınmasına imkan verilmesi gibi hedeflerle yola çıkılan bu süreçte, kullanıcı akışı, bilgi mimarisi, benchmark analizi ve arayüz tasarımı gibi çıktılar oluşturarak dijitalleşen lezzet atölyesi deneyimini kullanıcıyla buluşturmayı amaçladık.

Bilgi Mimarisi

Fiziksel deneyimin dijital deneyime dönüşmesi sürecinde, sunulan ürünlerin kolay ulaşılabilir olması ve kullanıcıların site içinde navigasyonunu iyileştirmek için bilgi mimarisi çalışması gerçekleştirdik. Bilgi mimarisi çalışmasının çıktıları platformun iskeletini oluştururken ve akışları kurgularken kaynak oluşturdu.

Tasarım Sistemi

Tasarım sistemini oluştururken, hali hazırda beraber çalıştığımız için Dr. Oetker marka kimliği hakkında tecrübelerimize başvurduk. Bu alandaki bilgilerimiz referans alarak Online atölyelerin görseller, tarih ve içerik bilgileri ile açıklanması, etkinlik takviminin sorunsuz şekilde düzenlenmesi ve online atölyelere katılım için gerekli ögeleri sisteme entegre ettik.

  • Strategy

    Hedef Kitle Analizi, UX Stratejisi, İçerik Stratejisi ve Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Akışları

  • Design

    UI/UX Design

  • Client

    DR Oetker