Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00
Geri
UI/UX

AYDEM KART Mobil Uygulama UX/UI

Aydem Kart, Aydem Enerji müşterilerine sağlanan ayrıcalıkların bulunduğu sadakat programını içeren mobil uygulamadır. Arkaplanda kişiselleştirilmiş verilerle kullanıcıların alışkanlıkları doğrultusunda özel kampanyalar üretilmiştir. Servis tasarımı yaparak hem iç çalışan hem de son kullanıcının uçtan uca ürün memnuniyetini üst seviyeye taşımak amaçlanmıştır.

Genel Bakış

Bir çok şirket, servis tasarımının en önemli aşamalarından biri olan geri-döngüyü sağlayabilecek sadakat programlarının potansiyelinin farkındadır. Biz de Dijital dönüşüm ( sosyal medya , sohbet robotları , Büyük Veri analizi, bulut hizmetleri dahil olmak üzere yeni dijital kanalların kullanımı ) ve mobil uygulamaların tüketicilerin hayatının her yönüne nüfuz etmesi, alışkanlıklarını ve beklentilerini düşünerek hedefimizi sadakati en üst düzeye çıkartmak gerektiğini düşündük.

Fikir oluşturma

Kullanıcılarımızın karşılaştığı sorunları çözecek fikirleri hızlı bir şekilde beyin fırtınası ile protipledik. Buradaki anahtar analiz, “niceliğin niteliğin üstünde olmasıdır” bakış açısıyla yeni fikirlerin vizyonunu oluşturduk.

Müşteri Yolculuğu Ölçümlemesi

Kullanıcılar öğrenmeye başladıkça, günümüzün analitik platformları da gelişmiştir. Gösteriş ölçütlerine bakmaktan kaçındık ve kullanıcılarımızın programla gerçekte nasıl etkileşim kurduğuna odaklandık.

Dokunma ısı haritaları ve davranışsal kohortlama gibi araçlarla kullanıcı davranışını izleyerek , sadakat var olan programınızdaki kullanılabilirlik sorunlarını hızlı bir şekilde tespit ettik.

Geri-Dönüşüm Odaklaması

Kullanıcıların sadakat programına bağlı kalmasını hedeflediğimiz için basit ve etkili oyunlaştırma etkileşimleri kullandık.

Ek olarak kullanıcıların programı kullanarak gerçekten “fayda” sağladıklarını bilmesi ve bu faydaların kullanıcının zamanına ve çabasına değer olduğunu bilmesini sağladık.

  • Strategy

    Hedef Kitle Analizi, UX Stratejisi, İçerik Stratejisi ve Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Akışları

  • Design

    UI/UX Design

  • Client

    Aydem Enerji

Etkileşim tasarımı

Her aşamada ve aksiyonda kullanıcılarla farklı etkileşim aksiyonları almak için animasyonlar tasarladık. Bu sayede uygulamada oyunlaştırma algısı yaratarak dönüşümü artırdık.