Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00

Extranet Online İşlemler Müşteri Ekranları UX / UI

Extranet, mevcut ve görünür ürün özellikleri yelpazesinde tüketici ekranları için benzersiz bir görsel sistem ve strateji oluşturduk.

Müşteri deneyimi verilerini anlamlı ve eyleme geçirilebilir bir deneyime dönüştürme

Extranet, yeni yüzü, hızlı, güvenilir ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile birey ve kurumların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2015 yılında bilişim dünyasına adım atmıştır. Yeni dinamikler doğrultusunda hizmetlerini geliştirmeye devam eden Extranet, dijital dönüşüme katkı sağlayan bir oyuncu olarak pazarda yerini almıştır.

Biz de bu değişime entegre olacak tüm müşteri deneyimini değiştirdik.

UX Strateji

Rakiplerin UX tasarımını anlamak, Kullanıcı Akışlarının yoğun bir şekilde incelenmesini gerektirdi. Araştırma ve planlama sürecinin bu aşamasında, bu sistemlerin güçlü yönlerini analiz edip bunları Gediz Elektrik müşterileri için en uygun olan bir Kullanıcı Akışı oluşturmak için kullandık.

Tasarım Sistemi

Boyutlandırma, aralık, metin, renk, yanıt verme, etiketleme, taşma, gezinme ve sürükleme nasıl kullandığımıza dair bir kılavuz dökümanı oluşturduk.

Her kart türünün, oluşturma sürecinden geçerken göz önünde bulundurulması gereken benzersiz seçenekleri vardı, bu nedenle her kart için olası tüm kullanım durumlarını kapsayacak şekilde akışlar tasarlandı.

Görsel Tasarım

Görsel tasarım araştırması, kullanıcının ihtiyaç duyduğu şeyi bulmasına ve ilgili bilgi ve ilişkileri seçmesine yardımcı olan renk, şekil, boyut, alan kullanan görsel deneyim üzerine fikirler oluşturduk.

Çapraz Satış Kampanya Stratejisi

Mevcut kullanıcıların var olan ürünlerine up-sell yapabilecekleri stratejiler geliştirildi.

  • Strategy

    Hedef Kitle Analizi, UX Stratejisi, İçerik Stratejisi ve Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Akışları

  • Design

    UI/UX Design

  • Client

    Extranet

Projeniz mi var?