Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00
Geri
UI/UX

NN HAYAT EMEKLİLİK Mobil Uygulama

NN Hayat Emeklilik, mevcut ve görünür ürün özellikleri yelpazesinde mobil uygulama görsel sistemini ve UX stratejini oluşturduk.

Genel Bakış

NN Group, Avrupa’nın birçok ülkesi, Amerika, Avusturalya ve Japonya da dâhil olmak üzere toplam 20 ülkede faaliyet gösteren, bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketidir.

Dünya çapında yaklaşık 15.000 çalışanı ile sayısı 18 milyon müşteriye, emeklilik, sigorta, yatırım ve bankacılık hizmetleri sunmaktadır. ING Group’un sigortacılık ve yatırım yönetimi iş kollarını oluşturan NationaleNederlanden, ING Insurance Europe, ING Life Japan ve ING Investment Management şirketleri, 1 Mart 2014 itibarı ile NN Group NV çatısı altında toplanmıştır. NN Group bir sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olarak, hayat ve hayat dışı sigorta ürünlerinde Hollanda başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri Amerika, Avusturalya ve Japonya’da hayat ve emeklilik ürünlerinde güçlü bir konuma sahiptir.

Strateji

Rakiplerin UX tasarımını anlamak, Kullanıcı Akışlarının yoğun bir şekilde incelenmesini gerektirdi. Araştırma ve planlama sürecinin bu aşamasında, bu sistemlerin güçlü yönlerini analiz ettik ve bunları NN Hayat Emeklilik müşterileri için en uygun olan bir Kullanıcı Akışı oluşturmak için kullandık.

Tasarım Sistemi

Şirketin zaten kurumsal bir kimliği, renk paleti ve logosu vardı. Bununla birlikte, otomatik anket, ürüne sorunsuz bir şekilde uyan çizimler ve form öğelerini sisteme entegre ettik.

Müşteri Yolculuğu

Şirketin kullanıcılarından ve paydaşlarından geri bildirim almak için bir prototip oluşturuldu. Müşterinin canlı bir uygulamaymış gibi gezinebildiği bağlantılı sayfalarla gerçek bir tasarım olarak sunuldu.

UX & UI

Bu uygulama tasarımında 21-35 ve 45+ yaş arasındaki insanlara odaklandı. Finansal okuryazarlık açısından her kademeki kullanıcıların anlayabileceği etkileşim stratejisi tasarlandı. Finansal grafikler için de birden fazla kullanım deneyimi tasarlanarak en az dijitalle ilgisi olan kullanıcıların dahi kullanabilmesi hedeflendi.

  • Strategy

    Hedef Kitle Analizi, UX Stratejisi, İçerik Stratejisi ve Bilgi Mimarisi, Kullanıcı Akışları

  • Design

    UI/UX Design

  • Client

    NN Hayat Emeklilik