Preloader image
Bize Ulaşın
Eski büyükdere cad. Maslak iş merkezi no:37 kat:3, PK:34398 Sarıyer İstanbul
info@p-ux.net
Tel: +90 212 211 32 00

Performans UX nedir?

Performance UX, sektörün sıklıkla bahsettiğini veya duyduğunuz bir terim değildir. Daha iyi performans için optimizasyon kavramı iyi anlaşılmış olsa da, bir pazarlama uygulaması olarak performans UX’i muhtemelen gereken ilgiyi görmüyor.

oh demo26 1a min
#datatracking

P-UX

Dijital ürününüzü optimize etmeye gelince, genellikle dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) hakkında çok şey duyarsınız. CRO, dönüşümleri artırmak amacıyla mikro öğeleri izler, test eder ve çoğu marka için önemli bir pazarlama stratejisidir. Ancak, ihtiyacınız olan tek optimizasyon süreci bu değildir.

oh demo26 2 min
Micro Deneyim

CRO'dan farklı olarak, performans UX mikro öğelere veya dönüşümlere odaklanmaz. Uçtan uca kullanıcı deneyimine odaklanır ve ne olursa olsun iş hedeflerinizi göz önünde bulundurarak daha iyi performans için optimize eder.

Hedefler

Performance UX tamamen iş hedefleriyle ilgilidir.Adından da anlaşılacağı gibi, performans UX, web sitenizin kullanıcı deneyimini iyileştirme fırsatlarını tanımlar. Ancak bu, sadece iyi bir gezinme deneyimi oluşturmak için değildir.Odak noktası, iş performansını etkileyen UX faktörleridir ve bu faktörler baz alınmadığında her şey zaman ve kaynak kaybıdır.

Farkındalık

Performans UX, marka bilinirliği, kullanıcı duyarlılığı ve dönüşümlerin ötesindeki diğer hedefleri de ele almamızı sağlar .

Veri odaklı iyileştirmeler

oh demo26 4a min

Veriler, iş sonuçlarını iyileştirmeye devam eden bir performans UX stratejisi yürütmenin merkezinde yer alır. Doğru veriler de olmalı, bu nedenle doğru UX faktörlerini ve KPI’ları belirlemek çok önemlidir. Yanlış veri noktalarını seçerseniz, gerekli etkiyi yaratmayan tasarım değişiklikleri için zaman ve kaynak harcarsınız.

 

Veri odaklı çağdaki çoğu strateji gibi, performans kullanıcı deneyimi de artımlı iyileştirmeleri hedefleyen devam eden bir süreçtir.

 

halde bizimle iletişime geçin; size yardımcı olmaya hazır UX uzmanlarından oluşan ekibimizle tanışın!

Bize Ulaşın

 • Türkiye

  Eski büyükdere cad.
  Maslak iş merkezi no:37 kat:3,
  PK:34398 Sarıyer
  İstanbul
 • London

  338A
  REGENTS Park Road Office 3-4
  N3 2LN
  London England